23 listopada 2018 roku Szkoła Podstawowa nr 1 w Chrzanowie wraz z Zespołem Szkół Ekonomiczno- Chemicznych w Trzebini, w ramach współpracy z Fundacją Brata Alberta, zorganizowała coroczny Mecz Charytatywny ,,Gramy z sercem".

17 listopada 2018 w Szkole Podstawowej Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza w Chrzanowie odbyła się III Powiatowa Konferencja GeoGebry . Celem spotkania była popularyzacja wykorzystania darmowego programu GeoGebra do nauczania matematyki, a także innych darmowych aplikacji przydatnych w nauczaniu matematyki oraz intergraca lokalnego środowiska nauczycieli matematyki. Podczas spotkania odbyły się pokazy robotów Lego Mindstorms, Jerzy Mil, opowiadał o wykorzystaniu ich w nauczaniu.

W piątek 9.11.2018 cała szkoła świętowała  zbliżającą się 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Ten dzień upłynął pod hasłem: "Dzień radości z okazji Święta Niepodległości".
W budynku przy ulicy Zielonej uczniowie podczas 3 i 4 lekcji przygotowywali elementy patriotyczne np. kotyliony, flagi, transparenty oraz dekorowali swoje klasopracownie.
O godzinie 11:00 zebraliśmy się na sali gimnastycznej, by o 11:11 wziąć udział w akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej - "Rekord dla Niepodległej" i wspólnie odśpiewać hymn narodowy.

"Uczenie innych jest dziełem serca..."
W poniedziałek 15 października w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej Z tej okazji odbyła się uroczysta akademia przygotowana przez Panią Danutę Kielar, Panią Ewę Kozak oraz Panią Joannę Onyszkiewicz. Akademię swoim głosem uświetnił zespół "Fanaberia" pod kierunkiem Pani Małgorzaty Nawalaniec oraz Donaty Kasprzyk oraz zespół "PRYMKA" pod kierunkiem Pani Izabeli Gębickiej. Zatańczyły również siostry Kozak przygotowane przez Panią Annę Zielonkę.

Od dnia 18 września 2018  do 25 września 2018 uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza w Chrzanowie oraz gościnnie 5 uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 3 wzięli udział w wymianie szkolnej z miejscowością Wolfhagen w Niemczech (Hesja). Wymiana została zorganizowana po raz czwarty, szkoła partnerska to Wilhelm - Filchner - Schule.
Podczas wymiany uczniowie zwiedzili Hamburg, Kassel, Bad Emstal oraz spacerowali nad jeziorem Edersee, gdzie korzystali też z toru saneczkowego.

W ostatni dzień przed świętami wszyscy zmierzamy do Miejskiego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Chrzanowie, żeby podziwiać widowisko. Jasełka co roku są inne i co roku zaskakująco piękne.Tym razem zostały przedstawione w formie musicalu pt. "Maleńka miłość".
W jasełkach wystąpili: jako Maryja i Józef - Ewa Czak oraz Adam Ryńca.
Pasterze: Michał Korbiel, Jakub Bartyzel, Jakub Blak, Dylan Byczak, Kamil Sikora.
Trzej Królowie: Damian Gola, Igor Modrzejewski, Bartosz Krakowiak.
Kobiety: Julia Fujak, Milena Pawłowska.

13. października w sali gimnastycznej przy ulicy Borelowskiego 1 odbyła się szkolna akademia z okazji Dnia Nauczyciela pod hasłem " Jesienny koncert życzeń".
Były przemówienia: pana wiceburmistrza Tadeusza Kołacza, pani dyrektor Małgorzaty Dziuby i przedstawiciela Rady Rodziców Ignacego Chabiniaka.
           "Nauko! Ty tu mieszkasz, tu masz przewodników,
            Którzy potrafią dotrzeć do serc i młodych umysłów.
            Wdzięczni jesteśmy im za to,
            Że przekazują siłę i słoneczność własną,

W dniu 23,09. odbył się VIII Rajd Maryjny "Totus Tuus" z Kościoła M.B. Różańcowej do Sanktuarium M. B. Fatimskiej w Trzebini, w którym brała udział młodzież z naszej szkoły. Celem corocznego Rajdu jest dziękczynienie za kanonizację Jana Pawła II. W drodze odbywały się konkursy Maryjne a wędrówce towarzyszyły pieśni i radość ze spotkania z innymi uczniami szkół z Parafii. Najważniejszym punktem była Eucharystia sprawowana przez ks. prob. Grzegorza Pieroga oraz ks. Adama Banacha w intencji społeczności szkolnej.

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chrzanowie odbyła się Małopolska Noc Naukowców. Odbywały się wykłady, warsztaty i pokazy laboratoryjne z dziedziny chemii, fizyki i astronomii, geologii i geografii, matematyki i informatyki, biologii i medycyny, a także nauk humanistycznych, artystycznych, społecznych i ekonomicznych.
Zajęcia laboratoryjne z dziedziny chemii prowadziła nauczycielka naszej szkoły pani Anna Kotrys.

Strony